alt

 

            

INFORMACJE:
Można dokonywać wpłat 1 % podatku na rzecz naszego Klubu poprzez LUBUSKĄ FEDERACJĘ SPORTU!
Wyświetlenia strony 45500

Osiągnięcia

OSIĄGNIĘCIA SEKCJI PIŁKI WODNEJ W LATACH 1959 - 1994

Sekcja Piłki Wodnej w okresie 35-lecia zdobyła razem 101 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
  • Seniorzy:
    14 złotych medali Letnich Mistrzostw Polski
    12 złotych medali Halowych Mistrzostw Polski
    1 srebrny medal w LMP
    3 srebrne medale w HMP
    1 brązowy medal w LMP
    2 brązowe medale w HMP
  • Juniorzy Starsi:                                                                                                
    8 złotych medali Letnich Mistrzostw Polski
    7 złotych medali Halowych Mistrzostw Polski
    8 srebrnych medali w LMP
    4 srebrne medale w HMP
    3 brązowe medale w LMP
    6 brązowych medali w HMP
  • Juniorzy Młodsi:
    10 złotych medali Letnich Mistrzostw Polski
    2 złote medale Halowych Mistrzostw Polski
    2 srebrne medale w LMP
    3 srebrne medale w HMP
    3 brązowe medale w LMP
    3 brązowe medale w HMP
  • Młodzicy:
    3 złote medale w Mistrzostwach Polski
    3 srebrne medale w MP
    3 brązowe medale w MP
  • RAZEM:
    seniorzy: 33 medale
    juniorzy starsi: 36 medali
    juniorzy młodsi: 23 medale
    młodzicy: 9 medali
Zespół seniorów uczestniczył 4 razy w rozgrywkach Klubowego Puchru Europy Mistrzów osiągając 2 razy ćwierćfinał - 8 najlepszych zespołów Europy.


OSIĄGNIĘCIA SEKCJI PIŁKI WODNEJ W LATACH 1994 - 2012

Tabela przedstawia osiągnięcia gorzowskiej sekcji piłki wodnej w poszczególnych latach.
 

 

Senior 

Junior 

 Junior Młodszy 

 Młodzik

Puchar Polski
Seniorów

 1994 

 NS

III

I

 - 

NS 

1995

 NS

II

I

-

 1996 

 I

 I

I

-

1997

 II

 I

I

-

II 

1998

 III

 I

I

-

III 

1999

 III

 I

I

-

III 

2000

 II

 I

I

-

II 

2001

 III

 I

II

-

III 

2002

 II

 I

II

-

II 

2003

 II

 II

V

-

II 

2004

 NS

 II

V

-

II 

2005

 NS

 II

V

I

NS 

2006

 NS

 NS

III

I

NS 

2007

 NS

IV

III

I

NS

2008

 NS

 II

 II

 II

IV

2009

 NS

 III

I

I

V

2010

III

I

I

V

IV

2011

IV

I

I

II

III

2012

V

III i IV

V

IV

VI

 2013      VI      II       V       -          VI 
 
 

W Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów barwy Polski reprezentowali:

 ME Seniorów - Wiedeń - 1974            
Jacek Perliński
 ME Juniorów - Malta - 1976

Piotr Diakonów, Jacek Osiński, Marek Osiński, Paweł Zabiszak,
Sławomir Roguś, Krzysztof Chojak, Trener Ryszard Łuczak
 ME Seniorów - Jokoping - 1977


Piotr Diakonów, Tadeusz Majcherski, Krzysztof Chojak,
Jacek Osiński, Marek Osiński, Józef Pawlak, Paweł Zabiszak
Trener Ryszard Łuczak
 ME Juniorów - Budapeszt - 1978


Piotr Diakonów, Wojciech Jeruzal, Grzegorz Roguś, Janusz
Michalski, Józef Pawlak, Romuald Stachowiak, Paweł Zabiszak,
Trener Ryszard Łuczak
 ME Juniorów - Sittal - 1980
Janusz Michalski, Trener Ryszard Łuczak

ME Seniorów - Split - 1981


Piotr Diakonów , Bogusław Roguś, Jacek Osiński, Marek Osiński,
Wojciech Jeruzal, Piotr Bukowski, Janusz Michalski, Trener
Ryszard Łuczak

ME Seniorów - Sofia - 1985


Piotr Diakonów, Józef Pawlak, Janusz Michalski, Sławomir
Andruszkiewicz, Krzysztof Borowski, Ireneusz Łuczak,
Bogusław Roguś, Leszek Pękalski, Trener Ryszard Łuczak

ME Seniorów - Strasburg - 1987



Piotr Diakonów, Janusz Michalski, Józef Pawlak, Leszek
Pękalski, Jacek Osiński, Sławomir Andruszkieiwcz, Krzysztof
Borowski, Piotr Bujko, Trener Ryszard Łuczak
ME Seniorów - Bonn - 1989



Piotr Diakonów, Janusz Michalski, Józef Pawlak, Jacek Osiński,
Krzysztof Garbolewski, Sławomir Andruszkiewicz, Piotr Bujko,
Krzysztof Borowski, Trener Ryszard Łuczak
 ME Juniorów - Warna - 1990
Maciej Dzikowski, Rafał Mosiężny
 ME Seniorów - Ateny - 1991

Piotr Diakonów, Piotr Bujko, Józef Pawlak, Krzysztof Garbolewski,
Janusz Michalski, Sławomir Andruszkiewicz
 
ME Juniorów - Bratysława - 1994

Daniel Wasilewski, Łukasz Staszak, Marcin Stachowiak


Mistrzostwa Świata - Dunkierka - 1995       
jedyny dotychczasowy występ Polaków
na Mistrzostwach Świata. 


Żabski Sebastian, Wasilewski Daniel, Stachowiak Marcin, Staszak
Łukasz, Lepieszkiewicz Jakub
 ME Kadetów - Malibor - 1997
Żabski Sebastian, Cichowski Radosław, Knap Grzegorz,
Drzewiński Maciej, Linkowski Jarek
ME Juniorów - Bari - 2002

Mazurek Marek, Mazurek Krzysztof, Wielogórski Paweł, Zawadzki Michał,
Diakonów Michał, Różycki Tomasz
 ME Juniorów - Malta - 2004
Naudzius Bartosz, Mazurek Marek, Wielogórski Paweł, Sompolski Dawid

 ME Kadetów - Belgrad - 2008

Rak Paweł, Królak Karol, Ławniczak Piotr, Krawczyk Michał

 ME Juniorów - Chania - 2009

Ławniczak Piotr, Krawczyk Michał

 ME Seniorów Gr. B - Lugano - 2009

Krawczyk Michał